Trekking

Trekking

Adrasan trekking ve serbest tırmanış yapmaya çok müsait olan parkurlarla doludur. Özellikle kış aylarında düzenlediğimiz trekking turlarında Antalya’nın iklimi sayesinde bahar havasındaymış gibi uygun hava koşullarında yürüyüş yapacaksınız…
Gelidonya feneri (trekking): Birinci parkurda arabayla Mavikent Kesebaşı’na ulaşıyoruz. Belli bir noktaya kadar araç yoluna da sahip olan hat üzerinde, daha sonra zeytin ağaçları arasında rampa yukarı doğal ortamda yürüyüşümüzü yapıp Gelidonya fenerine ulaşıyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde kumanyalarımızı yiyip yorgunluk atıyoruz. Geldiğimiz yoldan rahat bir iniş patikası ile araçlara ulaşarak yürüyüşümüz tamamlıyoruz. İkinci parkurda ise (zor olan parkur) ters iskikametten yani Adrasan’dan yürüyüş tırmanışla başlayıp çam ağaçlarıyla kaplı tepeleri aşarak Gelidonya fenerine kadar uzanan 4,5 saatlik uzun bir parkur bizi bekliyor.
 

Likya Yolu

Dünyanın en iyi uzun mesafe yürüyüş rotalarından biri olan Likya Yolu Adrasan’dan da geçiyor. Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar uzanan Likya Yolu, Teke Yarımadası üzerindeki patikalardan bir kısmının, 1999’da Kate Clow tarafından işaretlenip haritalanması ile oluşturulmuştur. Yaz sıcağında çok zorlu olabilen patika, Adrasan Koyu’nda başlayıp Gelidonya Feneri’ne giden rotasıyla muhteşem bir yoldur. Manzarayı gördüğünüzde zahmete değdiğini anlayacaksınız. Yaz sıcağında biraz uzun ve zorlu olan yola çıkmadan önce iyice bilgi almalı ve yanınıza bolca su almayı unutmamalısınız.