Tekne Turu

Tekne Turu

Adrasan Sahilinden 2 yöne doğu günübirlik tekne turları düzenlenmektedir. Bunlardan birincisi Suluada Tekne Turları ikincisi ise (Olimpos yönüne) koylara yapılan tekne turlarıdır. Bunlar dışında izinli bölgeler için özel dalış ve gezi teknesi kiralamakta mümkündür. Adrasan sahile indiğiniz zaman öbek öbek toplanmış günübirlik tur teknelerini görürsünüz. Bu tekneler her iki taraf turları içinde sabah 10.00 – 10.30 saatleri arasında hareket etmektedir.

Dilerseniz Adrasan’da aileniz veya arkadaş grubunuza özel tekne kiralayabilirsiniz. Bunun için 2 yol izleyebilirsiniz. İnternetten ulaşacağınız tekne kaptanı telefonları ile irtibata geçebilirsiniz. Aradığınız kaptan dolu olsa bile Adrasanlı kaptanlar dayanışma sergilediği için sizi muhakkak boş olan bir tekneye, kaptanına yönlendirecektir. Daha küçük boyutlu tekne kiralamak için Adrasan Sahilde yüzünüz denize doğru durduğunuz zaman koyun sağ tarafında kalan Balıkçı Koyuna gitmektir.

Suluada

Burası Maldivler değil Suluada!

Turizmin başkenti olarak nitelendirilen Antalya’nın Kumluca ilçesinde beyaz kumsalı ve turkuaz renkli suyuyla Maldivler’e benzetilen Suluada’ya ulaşım sadece tekneyle sağlanıyor.
Antalya, 640 kilometre sahil bandında 202’si mavi bayraklı plajlarının yanı sıra el değmemiş bakir koylarıyla her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist ağırlıyor.
Kentte yaz tatilinin en çok ilgi gören doğal değerlerinden biri de Kumluca ilçesindeki Suluada.

 

 

Ceneviz Koyu

Ceneviz Koyu Adrasan ile Olimpos arasında bulunan koyların en güzellerinden biridir. Karadan ulaşımı yoktur. Üzerinde yerleşim olmayan bakir bir koy olarak anlatılsa da üzerinde gecekondulaşma olan bir koydur. Beydağları Sahil Milli Parkı sınırları içinde ve birinci derece doğal sit alanı olması burayı korumaya yetmemiştir. Turkuaz rengi suları ile çok güzel bir sahile sahiptir. Tekneler bu koyda da müşterilerini sahile çıkarmaktadır. Yine yüzmeye doyulmayacak koylardan biridir. Adrasan’dan günübirlik tekne turları ve özel teknelerle denizden ulaşılmaktadır.

 

 

 

 

Sazak Koyu

Antalya’da Musa dağının eteklerinde, dik bir yamacın altına arka arkaya sıralanmış Ceneviz ve Sazak koyları yer alır. Küçük bir yarımadanın kuzeydoğuya bakan yakasındaki Ceneviz Koyu ve güneybatı tarafındaki minik Yalancı Koy ve onun karşısında yer alan Sazak Koyu muhteşem bir üçlü oluştururlar. Hem Çıralı hem de Adrasan’dan bir saatlik tekne yolculuğuyla ulaşılabilen Ceneviz ve Sazak koylarını tepelerden seyretmek doyumsuz bir keyif yaşatır insana…